מידע על מדבר יהודה05/12/2016

מידע על מדבר יהודה
אם אף פעם לא יצא לכם לבקר במדבר יהודה הרי שהכתבה הבאה מיועדת בדיוק עבורכם. אנשים רבים טועים וחושבים שאזור מדבר יהודה הוא אזור שומם אך לא כך הדבר. על מנת לשפוך אור על האזור המדהים הזה הכנו את הכתבה הבאה.

מיקום:
מדבר יהודה שוכן בין ים המלח להרי יהודה, במזרח ארץ ישראל.

גיאוגרפיה:
אנשים שיגיעו לבקר וטייל במדבר יהודה יגלו קניונים וגבעות. מהקצה המזרחי יורד המדבר אל בקעת ים המלח.

היסטוריה:
האקלים הקיצוני ותנאי השטח מנעו התיישבות והיו בעבר למקום מפלט עבור מורדים. על פי המקרא, דוד המלך שברח משאול חי שנים רבות במדבר יהודה.

וילות אירוח באילת

אקלים וחלוקה טופוגרפית:
האקלים השורר באזור מדבר יהודה הוא אקלים מדברי. למרות מזג האוויר המדברי, שיטפונות הן תופעה שכיחה במדבר יהודה ולכן ניתן למצוא במדבר יהודה נאות מדבר רבים.
כמו כן, המדבר מחולק ל-4 יחידות טופוגרפיות: רמת המדבר ( היחידה הגדולה ביותר), מדרגת הכפיפה העליונה ( מחלוקת ל-4 חלקים: קמר תקוע, קער בית סחור, מורדות הרי רמאללה והר חברון), מצוק ההעתקים ( המדרגה התחתונה) ובמת השוליים המזרחיים ( רצועה צרה לכל אורכו של מדבר יהודה).

נחלים במדבר:
מדבר יהודה כולל נחלים רבים ומגוונים וביניהם נחל דרגה, נחל יעלים, נחל זוהר, נחל חימר, נחל דוד, נחל קדם ועוד.

בעלי חיים:
במדבר יהודה ישנם בעלי חיים רבים ומגוונים וביניהם שפני סלע, נמרים, סנונית, עורבים,זוחלים ועוד. כמו כן, המדבר משלב צמחייה וניתן למצוא שם את צמח הרותם והמלוח.

מסלולי טיול באזור מדבר יהודה:
אזור מדבר יהודה הוא אזור הכולל מסלולי טיול מגוונים. בין המסלולים השונים ניתן למצוא את נחל תמר- צפית, עין בוקק, נחל קינה, מצוק תמרור, נחל אוג, נחל משמר, עינות צוקים וקומראן ועוד.

מסלולי הטיול חושפים את המטיילים לנוף בראשיתי, תופעות טבעי מיוחדות ופלאי טבע. במהלך הטיול נהנים המטיילים משילוב של תחושת רוגע ואקסטרים. המטיילים יכולים להיות בטוחים שבסיומו של הטיול יהיה להם מצבור נרחב של חוויות.