חופי רחצה מומלצים בכנרת07/03/2017

חופי רחצה בכנרת שכדאי לכם לעצור בהם
מתכננים לבלות בצפון מספר ימים ורוצים לנצל את הימים החמימים יותר לרחצה בכנרת? הנה סקירה קצרה על חופי הרחצה בכנרת שכדאי לכם לעצור בהם:

חוף שלדג
מדובר בחוף טבעי, שנמצא דרומית לנחל שלם. אל החוף מגיעים נופשים רבים, המעוניינים לבלות בנעימים במימיה של הכנרת וגם לעסוק בספורט ימי, כמו רכיבה על אופנועי ים, שיט סירות מרוץ ועוד. זהו חוף שאיננו מוכרז ואין בו שירותי הצלה, ולכן יש לקחת זאת בחשבון לפני ההגעה אליו. מי שרוצה יכול גם לעשות קמפינג בחוף (בין החודשים אפריל עד ספטמבר) או להגיע כמה שעות אם בוחרים לינה במקום אחר בסביבה. לבעלי הסירות, ישנה נקודה לתדלוק הסירות ומי שרוצה לעסוק בסקי מים, יוכל לשכור את מצנחי הריחוף במקום עצמו.

חוף רחל
חוף רחצה זה נמצא לא רחוק מחוף שלדג וגם הוא אינו מוכרז. מדובר בחוף קצר יחסית עם פינות חמד נעימות ליד עצי דקל, המצלים על השוהים במקום. במקביל, למי שרוצה, כדאי גם לבקר בבית העלמין של קיבוץ כנרת, שנמצא גם הוא לא רחוק ובו קבורה רחל המשוררת. ובחוף עצמו ישנה גם אבן לזכרה של המשוררת, עליה חרוט קטע משירה.

וילות נופש בכנרת

חוף הצנחנים
החוף אמנם איננו מוכרז אבל בהחלט שווה ביקור. הוא נקרא על שמם של הצנחנים היהודים, שלחמו לצדם של הבריטים בזמן מלחמת העולם השנייה. שבעה מתוך הקבוצה נהרגו באחת מהפעולות ולזכרם הוקמה גם אנדרטה במקום. מעבר לכך, מדובר בחוף שאפשר לבלות בו כמה שעות, הוא נמצא בין חוף בית גבריאל לחוף האון ואין בו מתקנים כלשהם או שירותים. כדאי להיערך לכך בהתאם ובמיוחד אם מגיעים אליו עם ילדים.

חוף צמח
מדובר באחד מחופי הרחצה המפורסמים בכנרת ולא בכדי הוא מושך אליו המוני נופשים. אורכו של החוף כ – 500 מטרים והוא מציע לשוהים בו שירותי הצלה, אזור קמפינג גדול וכמובן פארק מים נהדר, עם שלל של אטרקציות ומתקנים נהדרים, העומדים לרשות הנופשים. מי שמגיע לאזור יחד עם הילדים ומתכנן לשהות בו מספר ימים, יוכל ליהנות מהמגלשות שבפארק, מהבריכות, מהספורט הימי הנהדר שמוצע גם הוא במקום, כמו בננה, אבובים, סקי מים, פדלים, קיאקים ועוד וגם מסעדה שפתוחה בשעות היום ומזנון.

חוף חוקוק
בחלקה הצפון מערבי של הכנרת, לא רחוק מנחל עמוד, נמצא החוף המקסים הזה. זהו חוף גדול מאד, שיכול להכיל 1000 איש. הוא חוף מוכרז עם מתקנים לטובת השוהים בו וגם שירותי הצלה. בחוף ישנם שני חלקים: חלקו הצפוני – החוף הירוק, שמתאים לקמפינג וחלקו הדרומי – חוף אי שם. החוף נמצא במרחק של 3 ק"מ מקיבוץ גינוסר ואפשר להגיע אליו דרך כביש 90.